Hosťovanie  pedagógov z Turecka Španieli 2023 Odborná prax žiačok zo Španielska už skončená Španieli u nás aj v šk. roku 2019/2020 SZŠaVOŠZ České Budějovice

Hosťujeme

Hosťovanie  pedagógov z Turecka

Sedem pedagógov z Turecka, Bursa prvýkrát opustilo hranice svojej odbornej školy zameranej na vzdelávanie rôznych zdravotníckych profesií (Lokman Hekim Mesleki ve Teknik anadolu,

Lisesi, kurtuluş osb erol akbaş cad. no:17 Gürsu, BURSA) vďaka tomu, že prvý raz získali finančný grant z EK, program Erasmus+ .

Naša škola vytvorila podmienky pre naplnenie ich projektového cieľa - digitálne technológie a aplikácie na výučbe.

Odborné učiteľky Katarína Ondrejkovič (farmácia) a Karin Boboková (ošetrovateľstvo) spolu so svojimi žiakmi sa zhostili tejto úlohy na vysokej profesionálnej úrovni. Tureckí pedagógovia ocenili odbornosť a profesionalitu vyučujúcich.

Žiaci odboru masér mali možnosť realizovať masáže a ukázať svoje odborné zručnosti, ktoré  našich hostí veľmi zaujali. Starostlivosť o ich ruky   zrealizovali žiaci z  2.C.

V priebehu týždňa od 15.04. do 19.04.2024 bol priestor aj na iné aktivity a pokračovanie v diskusiách na rôzne témy.

Tlmočenia pre našich hostí  sa ujal Ján Desat, učiteľ ANJ, NEJ a TEV.

Andrea Gerulová vyučujúca ANJ a SJL sa zase vynikajúco zhostila historickej prehliadky v Bratislave.

Exkurzia v nemocnici novej generácie Bory bola naozaj ukážkou tej najmodernejšej starostlivosti a vybavenia. Finančné prostriedky, ktoré sme získali aj my prostredníctvom projektu, umožnili, aby sa aj naši pedagógovia zúčastnili exkurzie a príjemne stráveného popoludnia v Bratislave.

V utorok 16.04.2024  privítala pedagógov z Turecka FN v Trnave. Jej zamestnanci sprostredkovali to najzaujímavejšie, hostí privítala riaditeľka pre OSE starostlivosť M. Jamrichová. Milé bolo, že na KAIM sa hosťom prihovorila lekárka v tureckom jazyku.

S bohatou históriou mesta Trnavy sa pedagógovia oboznamovali počas každého dňa ich pobytu.

Čas bol a je neúprosný, deň má iba 24hodín, aj Job shadowing má  časový harmonogram, ktorý sa môže flexibilne prispôsobiť, ale všetko má svoj koniec.

Popoludní v piatok  bolo hosťovanie ukončené, riaditeľka školy Katarína Hrašnová potvrdila vzájomnú spoluprácu aj v ďalšom období.

V najbližšom období vycestuje do partnerskej školy vyučujúca, ktorá v pozícii experta bude mať týždennú mobilitu hradenú tureckou školou z finančných prostriedkov získaných pre projekt – 2023-1-TR01-KA122-SCH-000162411.

Turecká škola píše o zdravotke