ErasmusDays 2023

EDAYS

Erasmus days 2023 v Zdravotke TT

Oslava #Erasmus Days bola 9.10.2023 v našej Zdravotke realizovaná ambasádormi programu Erasmus+ a žiakmi súčasnej 4.C, ktorí sú už od 2. ročníka aktívni v tomto programe.

Organizáciou #Erasmus day sme sa stali súčasťou 161 rôznych aktivít realizovaných na Slovensku v rôznych vzdelávacích inštitúciách v priebehu týždňa od 09.10.- 14.10.2023. Spoločným úsilím všetkých zapojených je prezentovať program Erasmus+, poukázať na jeho rozmanitosť, možnosti, benefity pre zúčastnených i predstaviť jeho výsledky.

Projektové obdobie, o ktorom vybraní žiaci informovali, nebolo ľahké. Spájalo sa s pandemickými opatreniami, ktoré bránili cestovaniu, ale napriek všetkým udalostiam, ktoré sprevádzali projekt Make your school smart (KA2), mali všetci účastníci z našej školy a zo škôl z IT, RNM, LT veľa príležitostí ako naplniť projektové ciele a splniť úlohy v oblasti literatúry, digitálnych aplikácií, náboženstva a matematiky.

Podobne to bolo aj v projekte KA1, kde naši žiaci, žiaci študijného odboru farmaceutický laborant, už od 3. ročníka (SOP) pôsobili aj na odborných stážach v sieti lekární Benu a v centrálnom laboratóriu v Prahe a v podnetnom prostredí získavali nové odborné zručnosti a nadobudnuté zručnosti posilňovali.

Okrem nadobudnutia odborných zručností, spoznania kultúry a gastronómie ČR, sa žiaci utvrdili v tom, že zvládnu veľa vecí sami bez svojich blízkych, ale aj učiteľov.

Počas celého dňa Mário Nádaský, Sára Pástorová, Nina Machovičová, Viktória Španárová, Eliška Kačíková a Simonka Masnicová sprostredkovali svoje skúsenosti nielen v projektovom stánku, ale hlavne medzi prvákmi a druhákmi pomocou prezentácií, fotiek a  kvízu Kahoot o programe Erasmus.

Zúčastneným žiakom ďakujeme a želáme programu Erasmus + v našej škole veľa zanietených žiakov.

JU, GE (12/10/2023)