ETOZ 2023

Naša odbornosť, naša budúcnosť, náš prínos pre zdravotníctvo

V termíne 5.9.2023 bol na našej Zdravotke realizovaný festival odborných zručností s názvom: Naša odbornosť, naša budúcnosť, náš prínos pre zdravotníctvo.

Festival bol súčasťou DOD č. 1, žiaci všetkých študijných odborov mali možnosť potenciálnym uchádzačom o štúdium ukázať, aké sú ich odborné zručnosti, vedomosti.

Vo  vestibule školy ambasádori programu Erasmus+, ktorí získali nové poznatky a zručnosti zo zahraničných stáží, prezentovali svoje skúsenosti, nadobudnuté v zariadeniach v Španielsku a v Čechách.

Výnimočnosťou ETOZ č. 1 bolo podpísanie Memoranda o spolupráci riaditeľkou školy a pre nás novým projektovým partnerom Dr. Max. Umožníme našim žiakom – farmaceutickým laborantom v rámci programu Erasmus+ realizovať OVP (odborné vzdelávanie a prípravu) v E- laboratóriu v Brne.

Európsky týždeň odborných zručností je iniciatíva Európskej komisie prvýkrát vyhlásená v roku 2016. Jej zámerom je zvýšiť kvalitu a atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy (OVP), ktoré je schopné poskytnúť mladým ľuďom zručnosti, potrebné na naplnenie osobného, ale aj profesionálneho života.

Iniciatíva zahŕňa podujatia na miestnej, regionálnej, národnej alebo európskej úrovni, ktoré sa môžu konať v členských krajinách Európskej únie, kandidátskych krajinách, krajinách EZVO a v partnerských krajinách ETF.

Európsky týždeň odborných zručností 2023 je súčasťou roka odborných zručností a je zameraný na zvýšenie kvalifikácie a rekvalifikácie pre všetky vekové kategórie. OVP je kľúčom k úsiliu Európy reagovať na klimatické, ekonomické a sociálne zmeny.

Európsky týždeň odborných zručností na európskej úrovni sa bude konať v týždni od 23. októbra 2023, avšak Vami organizované podujatia môžete registrovať ako doteraz počas celého roka.

Národná agentúra Erasmus+ pripravila súťaž „Moje zručnosti, môj talent“.

Žiaci spolu so svojimi pedagógmi pripravili videá k št. odborom: DFT, MAS, FL, ZL, PS.

videá

Výnimočne v tomto šk. roku 2023/2024 budeme na našej Zdravotke v termíne 19.10.2023 realizovať aj ETOZ č. 2.

foto ETOZ č. 1

foto ETOZ č. 2