Erasmus+ 2020-2022 KA1

Aktuality stáž DVS a ZA

Odborné vzdelávanie a príprava v Nemocnici Nové Město

na Moravě  (výzva 2020)

SZŠaVOŠZ, partnerská škola v Žďári nad Sázavou, konkrétne jej vyučujúce PhDr. Ivana Odehnálová, PhDr. Václava Holubová a p. riaditeľka RNDr. Marie Vystrčilová majú  veľkú zásluhu na umožnení OVP pre naše  žiačky. Projekt „Medzinárodná odborná prax - moja budúcnosť“ v rámci programu Erasmus+ bol plánovaný pre 10 žiačok diplomovaného štúdia.  V súčasnosti je však v ročníku len 8 šikovných dievčat, preto sa počet doplnil o 2 žiačky štvorročného štúdia, odbor zdravotnícky asistent.

Prvý deň bol namáhavý,  okrem cesty  museli dievčatá zvládnuť prípravy na odbornú prax priamo v Nemocnici Nové Město na Moravě, oboznámiť sa s pracoviskami, na ktorých budú plniť ciele ECVET. Každodenné vstávanie a nástup na prax už o 6:00 dali zabrať, ale máme spoľahlivé študentky, budúce diplomované sestry, ktoré aj skoré ranné vstávanie zvládli výborne. Moderné vybavenie nemocnice, milý personál ochotný poradiť, vysvetliť predstavujú úžasnú skúsenosť.

Voľný čas zasvätili žiačky poznávaniu okolia, veď pamiatka Unesco  Zelená hora a ďalšie lokality Žďáru sú „čarovné“.

Sme nesmierne radi, že dievčatá našu školu reprezentovali na výbornú a hodnotenie z medzinárodnej praxe im bude uznané v našich podmienkach.

PPT v pdf tu

Erasmus_2020_vyzva__Zdar_nad_Sazavou_TOTO.pdf