Erasmus+ 2022-2024 KA2

Vzdělávaní nejen v distančí výuce – Erasmus+

V dňoch 08.-10. januára 2024 sa odborné učiteľky Mgr. Kočková, Mgr. Prelovská, Mgr. Jankovýchová zúčastnili pracovného stretnutia s partnerskou školu SZŠaVOŠ v Žďári nad Sázavou. Počas tohto stretnutia sa realizovala 2. kľúčová aktivita projektu s názvom Vzdělávaní nejen v distančí výuce. Aktivita bola zameraná na odovzdávanie praktických skúseností v čase dištančného vzdelávania počas celosvetovej pandémie ochorenia COVID-19. Obe školy diskutovali o možnostiach škôl vo využívaní rôznych platforiem. Obsahom pracovného stretnutia aj príprava ďalšej kľúčovej aktivity (KA3). Hlavným cieľom je príprava matice s vybranými nástrojmi, ktoré sú súčasťou Office 365, ako aj prostredie MS Teams  s možnosťou ich využitia v prezenčnom vzdelávaní

Spolu s partnerskou školou sme začali jednať aj o podmienkach a možnostiach realizácie 2. ročníka odbornej súťaže Mladý zdravotník, ktorá sa uskutoční v marci 2024.

Ani veľká zima nebránila, získať množstvo zážitkov pri spoznávaní zimného Žďáru nad Sázavou.

Mgr. Jankovýchová

Štartuje projekt s našou najstaršou projektovou „známosťou“

SZŠaVOŠZ Žďár nad Sázavou

Osobnému stretnutiu a riešeniu projektových úloh predchádzal 1. online meeting, ktorý sa uskutočnil 2.11.2023. Pani riaditeľka RNDr. Vystrčilová sa osobne privítala s členmi projektových tímov, predstavila hlavného metodika projektu a koordinátorka projektu PhDr. Ivana Odehnálová vysvetlila proces fungovania a plnenia cieľov a vzájomnú spoluprácu.

4.-5.12.2023 vycestovala účtovníčka projektu, koordinátorka projektov školy a zároveň aj odborná učiteľka spolu so zástupcom školy  plniť jednu z dôležitých úloh. Na  osobnom stretnutí sme sa dohodli na realizácii vstupného dotazníka, ktorý umožní porovnať využitie nástrojov app. využívanej v českej škole – Microsoft office 365 a u nás EDU page a Google Meet nielen v čase celosvetovej pandémie, ale aj po jej prekonaní.

Koordinátorovi projektov našej školy je prostredie českej školy veľmi dobre známe, pretože mal možnosť už niekoľkokrát navštíviť Žďár nad Sázavou aj s našimi žiakmi (realizovali OVP v blízkej nemocnici Nové Město na Moravě), alebo aj pri iných projektových aktivitách našej školy v rámci programu Erasmus+.

Zástupca RŠ mal možnosť porovnať jednotlivé projektové aktivity aj s učiteľmi IKT v škole, oboznámil sa s prostredím a vybavením školy. Pani účtovníčka zase diskutovala o možnostiach čerpania finančných prostriedkov, ktoré sme aj týmto projektom v rámci programu Erasmus+ získali.

Už 8.1.-9.1.2023 vycestujú 3 naše odborné učiteľky v rámci projektovej aktivity do partnerskej školy, kde budú sprostredkúvať  naše konkrétne skúsenosti s využívaním rôznych app. v prostredí Edu page a budú sa pripravovať na využívanie nového prostredia, ktoré je už v súčasnosti aktívne pre všetkých pedagógov školy – Microsft Office 365.

(JU, 12/2023)

Naša najstaršia projektová „známosť“

V nabitom programe  2. polroka šk. roka 2022/2023 sme 17.04.2023 privítali vzácnych hostí -  zástupcov partnerskej projektovej školy SZŠaVOŠZ  zo Žďáru nad Sázavou.

Spolupráca  bola realizovaná prostredníctvom programu Erasmus+ oboch škôl,  projektami kraja podporenými EK (Európskou komisiou), ktorých cieľom je posilňovať kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu.

Týždenný program bol vyplnený aktivitami rôzneho druhu, od pracovných až po relaxačné.

Riaditeľka školy  Katarína Hrašnová oficiálne prijala  zástupkyňu RŠ SZŠaVOŠZ a zástupkyňu pre odborné vyučovanie partnerskej školy 18.04.2023. Osobné stretnutie bolo plné krásnych spomienok a nových plánov a termínov k ďalšej projektovej spolupráci. Táto oficiálne začne 31.08.2023 projektom programu E+, dvojročný  projekt (2022-2-CZ01-KA210-VET-000100674) s názvom „VZDĚLÁVÁNÍ NEJEN V DISTANČNÍ VÝUCE“.

V utorok bola realizovaná exkurzia vo FN TT, kde našich hostí privítala riaditeľka pre ošetrovateľstvo Mgr. Emília Jamrichová.

Streda 19.04.2023 bola opäť plná exkurzií. Dopoludnia hostí prijal vedúci Zdravej župy p. Lukáš Čapela, ktorý vysvetlil súčasné úlohy tohto zdravotníckeho zariadenia aj víziu odboru zdravotníctva VÚC TT a zároveň  zriaďovateľa našej školy.

Popoludní  české kolegyne s pedagógmi našej školy navštívili  svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany. Náš kolega  Marek Dávidek vynikajúco zvládol úlohu  sprievodcu a naši hostia a  sprevádzajúce učiteľky Ingrid  Juhásová a Vladimíra Kočková mali veľmi príjemné dojmy z návštevy Piešťan.

Štvrtok bol naozaj výnimočný deň, pretože naša škola organizovala regionálne kolo súťaže prvej pomoci, na ktorý boli pozvaní aj naši hostia. Súťaže sa zúčastnili žiaci 10-tich zdravotníckych škôl.  Porotu tvorili záchranári, ktorí boli v minulosti našimi žiakmi.

Súťaž svojou prítomnosťou   podporil aj predseda VUC Trnava Mgr. Jozef Viskupič a ďalší významní hostia.

(JU, 22.04.2023)