Erasmus+ 2023-2024 KA1

Výzva - úvod

Akreditované projekty

pre mobility žiakov a zamestnancov

v odbornom vzdelávaní a príprave

V AKREDITAČNOM OBDOBÍ 2021-2027 otvárame už 3. ročník programu Erasmus+ (KA1) a v poradí už 7. projekt od prvého projektu (2016/2017) realizovaného v rámci programu Erasmus+ na SZŠ, Trnava.

Akreditácia na programové obdobie 2021-2027 umožňuje zjednodušený  prístup k financovaniu odborných mobilít z Erasmus+ programu EU.

Vo svojich projektoch presadzujeme horizontálne priority programu E+:

· inklúziu

· digitalizáciu

· udržateľný rozvoj

· aktívnu participáciu

Vo výberovej procedúre výzvy 2023 v rámci programu Erasmus+ pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy (OVP), Kľúčová aktivita 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov, bol SZŠ Trnava schválený finančný grant (94.129,00 Eur) na realizáciu projektu:

Odborné zručnosti pre život III.

Projektový tím v rámci napĺňania cieľov akreditácie v OVP (odborné vzdelávanie a príprava) má v pláne realizovať:

-        Erasmus PRO (dĺžka min. 90 dní a viac, 1 žiak),

-        min. 34 krátkodobých odborných mobilít pre žiakov rôznych študijných odborov (DFT, FL, ZL, MAS, PS),

-        súťaž v odborných zručnostiach (min. 3 žiaci reprezentácia školy),

-        job shadowing (min. 2 učitelia),

-        kurz pre min. 1 pedagóga školy,

-        prípravná návšteva (max 3 učitelia)

Na základe výberového procesu účastníci získavajú možnosť realizovať odborné vzdelávanie a prípravu na špičkových pracoviskách v Čechách, Írsku, Rakúsku.