3. ročník DofE

DofE deň č. 1

DofE deň

Naša škola už 3. rok participuje v programe DofE. Výsledkom nášho snaženia je získanie významného ocenenia vojvodu z Edinburghu.

Dňa 21. 09. 2023 sa uskutočnil už po druhýkrát DofE deň zameraný na nábor nových „dofákov“ do programu. Starší dofáci – ambasádorky programu Alexandra Ostrá (3. A), Kristína Križanová (3. A), Alexandra Hladká (2. A)  a bronzoví účastníci Sebastián Nemčic (2. G) a Mária Gazárková (3. G) sprostredkovali informácie o programe formou prezentácie s fotkami a podelili sa o svoje skúsenosti a zážitky z rôznych aktivít a exkurzií v triedach prvých a druhých ročníkov, ako aj osobným rozhovorom vo vestibule školy, kde bol pripravený priestor s propagačnými materiálmi a vizuálnymi podnetmi. Podľa podaných žiadostí o zaradenie do programu je očividné, že sa im podarilo vzbudiť u svojich rovesníkov záujem i chuť byť súčasťou tejto výzvy. Do ďalšieho roka im prajeme veľa úspechov.

Pri tejto príležitosti si žiacky 2. B zapojené do projektu Buddy DofE Stand by me zorganizovali Deň bez jazykových bariér. Ich cieľom bola lepšia integrácia študentov z Ukrajiny do nášho prostredia a zlepšenie sa v slovenskom jazyku. Prítomná bola pani riaditeľka, pani zástupkyňa, mentorky Mgr. Áčová a dr. Juhásová. Po príhovoroch si slovenskí aj ukrajinskí študenti spoločne pozreli film Obchod na korze. Následne nastala diskusia o filme a dobe, ktorú prezentoval. Bolo to príjemne strávené popoludnie.

vedúca DofE Mgr. Petra Chmurová

vedúca projektu Stand by me Mgr. Lucia Áčová