3. ročník DofE

DofE deň č. 2

9. apríl 2024 krásnym slnečným počasím prial našim 40 dobrovoľníkom, ktorí  počas DofE dňa č. 2 odprezentovali na Zdravotke svoju činnosť. Predviedli sa v plnej paráde. Na šiestich stanovištiach predstavili svoje talenty, zručnosti, znalosti a skúsenosti žiakom našej školy, dúfajúc, že sa k nim budúci rok pridajú.

Na prvom stanovišti získali „budúci dofáci“ základné informácie o DofE, rozvojovom programe pre každého vo veku 14 až 24 rokov. Naše hostesky im porozprávali o tom, ako môžu plnohodnotne tráviť svoj voľný čas a robiť na svojom rozvoji. Správny „Dofák“ musí na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent/zručnosť, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a zvládnuť dobrodružnú expedíciu

Druhé stanovište bolo venované talentu a zručnostiam ako maľba, ručné práce, včelárstvo, fotografia a  hra na hudobnom nástroji. Mnohí žiaci i vyučujúci boli prekvapení, akých talentovaných žiakov máme v našej Zdravotke.

Na treťom stanovišti si žiaci mohli skúsiť dychové cvičenia pri relaxačnej hudbe či jogu a jej pozdrav slnku. Športovú zdatnosť si mohli preveriť na stanovišti číslo štyri. Prekážková dráha, posilňovacie cviky i stolný tenis boli výzvami pre mnohých. Stanovište číslo päť – Stanové mestečko bolo improvizáciou prežitia v prírode a nácvikom k výprave. Zbaliť potrebnú batožinu, rozložiť stan či pripraviť niečo pod zub na otvorenom ohni? To všetko Dofáci dokázali s úplnou ľahkosťou.

Ďakujeme pani učiteľkám, dobrovoľníčkam,  ktoré sa venujú našim Dofákom a držíme palce všetkým, aby splnili svoje ciele a mohli sa zúčastniť na dobrodružnej expedícii.

4/2024, Natália Mičeková - vychovávateľka ŠI